Pozycjonowanie stron cennik - FOXE.plSkuteczne pozycjonowanie stron w Google w 2015 r

Jak powinien przebiegać proces pozycjonowania w Google w 2015 r

 1. Rozmowa merytoryczna, burza mózgów
 2. Analiza fraz kluczowych
 3. konkurencyjność
 4. komercyjność fraz kluczowych (frazy informacyjne vs. frazy zakupowe)
 5. Wejście w buty klienta końcowego ? czego tak naprawdę szukają ludzie, gdy wpisują daną frazę ? często wpisują skróty myślowe ? należy się zastanowić, zbadać jakiej zawartości, danych szukają
 6. Zawartość musi odpowiadać temu, co szuka klient. (patrz: misja Google). Zawartość musi być taka, aby klient NIE porzucił strony
 7. Zawartość powinna być zróżnicowana: teksty, zdjęcia, filmy
 8. NAJWIĘKSZY PROBLEM: TWORZENIE WYSOKIEJ JAKOŚCI ZAWARTOŚCI
 9. Zawartość powinna być aktualna i uaktualniana
 10. Odpowiednie linki, przewaga jakości nad ilością
 11. Różne miary strony vs. wysokiej jakości aktualna zawartość adekwatna do szukanej frazy
 12. Działania bardziej subtelne

Wysokiej jakości zawartość:

NIE SPLAGIATOWANA, NIE BEZMYŚLNE OPRACOWANIE

Interesująca dla odwiedzających stronę (zapobiega porzuceniom)

Odpowiadająca temu, czego ludzie tak naprawdę szukają wpisując daną frazę

Bogata w LSI

Łatwa w nawigacje i czytelna, zawierająca obrazki, filmy etc.

Mająca odpowiednią strukturę

Aktualna i uaktualniana

Prowadzą do niej linki z zewnątrz z serwisów o tej samej lub pokrewnej tematyce

 

 

 

Pozycjonowanie Google

Pozycjonowanie Google czynniki i ocena serwisu pod kątem pozycjonowania w Google i wyboru strategii pozycjonowania zgodnie z doświadczeniem i wytycznymi Google dotyczącymi zawartości i sposobu jej prezentacji.

 

Pozycjonowanie Google checklista. U nas Pozycjonowanie Google, od 3x taniej niż u konkurencji.

Pozycjonowanie google to często synonim pozycjonowania w ogóle, wynika to z analizy SERP i statystyk wyszukiwania. Należy pamiętać, iż pozycjonowanie w Google to szereg działań począwszy od analizy dziedziny.

Pytanie o cennik pozycjonowania stron powinno brzmieć nie, ile to kosztuje ale jak dużo możemy zrobić dla Twojego biznesu.

 

Wypełnij teraz bezpłatny formularz i dowiedz się więcej..

 

Często strona mająca bardzo dobrą pozycję na daną frazę w Google ma dobre pozycję w Bingu lub Yahoo. Wg literatury trudno jest wypozycjonować stronę tak, aby miała pierwszą pozycję we wszystkich wyszukiwarkach. One mają inne algorytmy i biorą trochę co innego pod uwagę. Należy też pamiętać, iż wiele wyszukiwarek pobiera dane z Google. Wydaje się więc, iż pozycjonowanie w Google jest najważniejsze.

 

Pozycjonowanie Google

SEO - co ma najistotniejsze znaczenie:

 1. Wybór odpowiednich fraz (słów) kluczowych (pamiętajmy jaka jest misja Google)

 2. Wysokiej jakości unikalna zawartość (kontent) na stronie

 3. Odpowiednia struktura serwisu i przyjazne wyszukiwarkom URLe

 4. Odpowiednie wysokiej jakości linki

Pozycjonowanie Google - typowe błędy

 1. Źle dobrane frazy słowa kluczowe

 2. Kiepska (spamerska, lakoniczna, splagiatowana, nicniewnosząca) zawartość, brak zawartości

 3. Złe URLe i nieprawidłowa struktura serwisu

 4. Kiepskie, spamerskie linki

Powodzenie zapewniają dobrej jakości unikalne artykuły (i inne zasoby), odpowiednia struktura serwisu i URLe i dobre linkowanie, które ceni Google. Pamiętajmy, iż pomagając Google spełniać ich misje, czyli dostarczając odpowiednią zawartość na odpowiedni temat (frazy kluczowe) jesteśmy premiowani przez Googla dobrymi pozycjami w SERP Googla.

Pozycjonowanie Google - Porady

Pozycjonowanie Google a rola zawartości (ang. content)

Najważniejsza w pozycjonowaniu jest unikalna, bogata i wartościowa zawartość. Piszemy dla ludzi, optymalizujemy dla robotów :)

Unikalny kontent to taki który nie jest splagiatowany i nie jest nieudolną przeróbką tekstu z książki lub inne witryny.

Wartościowy kontent to taki, który naszemu czytelnikowi dostarczy informacji, których on szuka.

Zawartość musi być bogata, spójna logicznie i zwierać frazy LSI.

Mówi się że zawartość jest królem, a linki królową.


Pozycjonowanie a rola linków

Złe spamerskie linki mogą w większości przypadków, w dłuższej perspektywie zaszkodzić. Liczą się linki dobrej jakości I to najlepiej z odpowiednich tematycznie serwisów, z odpowiedniej zawartości. To, że o aktorze pisał pewien "psi serwis" nie jest dla niego powodem do dumy...

Pozycjonowanie Google a rola fraz kluczowych

Frazy różnią się trudnością jak i natężeniem wyszukiwania. Potrzebujemy fraz:

1. Których ludzie szukają

2. których nie zna jeszcze nasza konkurencja

Pozycjonowanie Google a charakter serwisu i jego wygląd

Serwis chcący być authority site musi wyglądać jak authority site. Czasy tzw. cienkich blogów już się skończyły. złote czasy królowania EMD też.

Pozycjonowanie Google a linki wewnętrzne i struktura

Mało kto wie, że takie linki są jedną z najważniejszych rzeczy przy pozycjonowaniu stron w Google, a ponadto ułatwiają użytkownikowi nawigacje i odnalezienie zawartości. Strony typu authority site mają bogate i odpowiednie linkowanie wewnętrzne.

Pozycjonowanie Google a własna marka

Warto zawsze budować własną unikalną markę... Czasy EMD już się w dużej mierze skończyły. Teraz ważniejszy jest wiek domeny. Dobrze działają PMD. EMD (ang. Exact Match Domain) domena odpowiadająca dokładnie frazie kluczowej, na którą pozycjonujemy np. type1diabetesinchildren.com to EMD dla type 1 diabetes in children). PMD (ang. partial mach domain) to domena częściowo odpowiadająca słowu kluczowemu np. grydladzieci24.eu odpowiada częściowo frazie gry dla dzieci. FOXE.pl to brand domain czyli marka.

Pozycjonowanie Google co robić

Zawsze warto robić co innego niż robią inni i trochę (lub bardzo) inaczej. Zawsze warto dostarczać dobry, dobrze polinkowaną i ustrukturyzowaną zawartość. Zawsze dobrze dostarczać coś, czego brakuje...

Pozycjonowanie Google cennik

Cennik pozycjonowania w Google znajduje się tutaj: pozycjonowanie Google cennik

Pozycjonowanie Google - przydatne pojęcia

Algorytm Page Rank - nazwany na cześć Larrego Page'a (a nie od angielskiego słowa page ? strona). Założenia opierają się o ocenę prac naukowych w oparciu o ilość (wartościowych) cytowań w innych publikacjach. W algorytmie Google cytowanie = link przychodzący (ktoś nas cytuje w swoim artykule, czyli zamieszcza link do naszego artykułu lub naszej strony). Ogólna zasada działania znana, szczegóły utajnione. Jednak obecnie w coraz większym stopniu liczy się zawartość (artykuły, które publikujemy w naszym serwisie).


PR - 1. (w dużym uproszczeniu) Algorytm PR ? algorytm używany przez Google Search do oceny stron. Inne miary (nie Google) to DA (ang. Domain authority) i PA (ang. Page authority) 2. Miara PR wartości strony w oczach Google. Publiczne wartości uaktualnianie rzadko, rzeczywiste znane tylko Google i uaktualniane codziennie. Czasem bywa fałszowany przez handlarzy domenami.


Konwersja - stosunek osób które zrobiły na naszej stronie to co chcemy (np. kupiły nasz towar) do liczby osób, które weszły do naszego serwisu (na naszą stronę). Im większy tym lepiej. Zależy do wielu czynników takich jak wygląd strony, prostota nawigacji, przejrzystość strony, rozmieszczenie elementów etc. Warto testować różne warianty strony używając testów A/B.


Link wewnętrzny (ang. internal link) - link prowadzący do zasobu (strony, podstrony, etc. ) w tym samym serwisie. Ma tą samą domenę/subdomenę co strona/podstrona, z której na której ów link się znajduje. Ważny i niedoceniany w pozycjonowaniu w Google.


Link zewnętrzny (ang. external link) - Może być przychodzący (umieszczony w innym serwisie, prowadzi naszego serwisu, jeśli wartościowy polepsza nasze rankingi) lub wychodzący. W obiegowej opinii linki wychodzące z naszego serwisu osłabiają naszą stronę. W istocie linki wychodzące do authority sites z naszej dziedziny działają pozytywnie na nasz serwis.


Struktura serwisu

Ma najistotniejsze znaczenia dla łatwości nawigacji użytkownika i bardzo duże aczkolwiek niedoceniane w oczach wielu osób znaczenia dla pozycjonowania. Authority sites są mają bardzo dużo linków wewnętrznych.


Nadmierna optymalizacja

Gdy serwis jest za dobry - też nie dobrze :) Możemy zostać ukartowani. Gdy dopniemy wszystko na ostatni guzik, to tak jakbyśmy robili wszystko na siłę.

Pozycjonowanie Google Maps

Umieszczenie swej firmy w Google Maps ma znaczenia głównie dla firm lokalnych tzn. mających klientów lokalnych.

Więcej informacji o dodawaniu firmy do Google Maps: https://support.google.com/places/answer/142906?hl=pl